Stavební připravenost

Stavební připravenost

KDY MONTOVAT SCHODY A ZA JAKÝCH PODMÍNEK

Schody se montují vždy na čistý strop, musí být dokončený stavební otvor, jak ze spodní strany – stěrka, beton, SDK podhled, tak i z horní strany, nezapomínejme, že některé schody můžou vážit i 100 kg, tak konstrukce musí být dost pevná a stabilní. Ideální je, když vytvoříte takový tubus. Když se schody montují, nic se nešroubuje do vnitřních stran otvoru, vše drží horní víko nebo pomocné montážní profily. V současné době, tak z 90 % se montují schody v tomto rozměru – stavební otvor 120 x 70 cm, 130 x 70 cm, 140 x 70cm ( u některých typů 110 x 70 cm nebo 110 x 60 cm), vše ostatní je zakázková velikost.

Není problém udělat schody na stropní konstrukci širokou třeba 100 cm, to je již příplatková varianta. Nad 360 cm čisté výšky místnosti se schody nedělají, lze to řešit snížením podhledu stropu v místě stavebního otvoru.

Při montáži výlezů na střechu, lze montáž rozdělit do dvou fází, za prvé namontovat horní víko, aby stavba uzavřela střechu a za druhé je pak kompletace včetně spodního víka, která se dělá skoro na konci stavby, aby se schody neponičily užíváním.

Stavební připravenost je dost důležitá, tak to nepodceňujte. Kolikrát se nám stalo, že stavba má jinou realitu o připravenosti stavebního otvoru. Již v nabídce uvádíme ideální míry a přikládáme plánek připravenosti.

Vyplňte kontaktní údaje a zašlete nám svou poptávku

Kontaktujte nás